Noclegi:

Polecane obiekty

Mapa Polski

Najczęściej szukane

Facebook, Twitter

Facebook

Aktualności

Czemu warto odwiedzić Mazury

Czemu warto odwiedzić Mazury

Czemu warto odwiedzić Mazury?


    O zaletach Bałtyku czy gór można by długo opowiadać. Miejsca te zna właściwie każdy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje nieco mniej znanych miejscowości, ale zapewniających równie atrakcyjny wypoczynek. Pod tym względem świetnie sprawdza się Kraina Tysiąca Wielkich Jezior.
    Wypoczynek Mazury to idealne rozwiązanie dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Ponad 3000 jezior, kilka kanałów i wiele rzek to tylko część z licznych atrakcji, które czekają na tych wszystkich, którzy wynajmą tu hotele. Mazury słyną też z bazyliki w Świętej Lipce, kilku zamków krzyżackich, Kanału Elbląskiego i Mazurskiego. W trakcie zwiedzania okolicy nie można pominąć Kwatery Hitlera „Wilczy Szaniec”, Ełckiej Kolei Wąskotorowej oraz tutejszych pałaców i dworów szlacheckich.
    Nie da się ukryć, że coraz więcej osób wybiera noclegi Mazury po prostu ze względu na wszechobecność wody. W końcu nie bez podstawy obszar ten określa się mianem Krainy Tysiąca Wielkich Jezior. To właśnie tu znajdują się Śniardwy, czyli największe jezioro w Polsce, Mamry będące najzasobniejszym w wodę jeziorem w naszym kraju oraz Jeziorak czyli najdłuższe jezioro w Polsce, ciągnące się na odcinku 27 km. Naprawdę warto to wszystko zobaczyć na własne oczy...

powrót
© Wszelkie prawa zastrzeżone Noclegimazury.eu hotel mazury 2011. Realizacja: virtualmedia.pl Linki